Τετάρτη 19 Φεβρουαρίου 2014

Τα νέα του Ιωνικού

• ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΜΕΓΑΛΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΠΟΥ ΚΡΙΘΗΚΕ ΣΤΙΣ ΛΕΠΤΟΜΕΡΕΙΕΣ- Η ΓΥΝΑΙΚΕΙΑ ΟΜΑΔΑ ΒΟΛΕΙ ΤΟΥ ΙΩΝΙΚΟΥ ΑΣ ΑΠΟΚΛΕΙΣΘΗΚΕ ΑΠΟ ΤΟΝ ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟ ΜΕ 0-3 σετ ( 23-25,22-25,18-25)
• ΝΙΚΗΣΕ ΟΜΩΣ ΓΙΑ ΤΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΚΑΙ ΤΙΣ ΔΥΟ ΚΡΗΤΙΚΕΣ ΟΜΑΔΕΣ ΜΕ 3-0 σετ !
• ΠΡΩΤΗ ΗΤΤΑ ΤΟΥ ΧΑΝΤ ΜΠΟΛ ΣΤΟ ΑΙΓΙΟ ΜΕ 23-22 !
• ΧΑΝΤ ΜΠΟΛ ΑΝΔΡΩΝ Α2 ΕΘΝΙΚΗ .ΠΗΓΑΣΟΣ ΑΙΓΙΟΥ –ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΣ 24-23

Παρά την ήττα της ομάδας μας τα συμπεράσματα –για την συνέχεια -ήτανε ικανοποιητικά .Σε μία καυτή ατμόσφαιρα που δημιούργησαν οι φίλαθλοι του Αιγίου η ομάδα μας υπέστη την πρώτη της ήττα στο φετινό πρωτάθλημα με γκολ που δέχτηκε στο τελευταίο δευτερόλεπτο από την δυνατή ομάδα του Πήγασου με 24-23 . Στην βαθμολογία είναι ισόβαθμες
οι δύο ομάδες στην 1η θέση με 13 βαθμούς ,ακολουθεί ο Δικέας Ν Ιωνίας με 12 β.
• ΧΑΝΤ ΜΠΟΛ Α2ΕΘΝΙΚΗ ,ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ –ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΣ 27-27.
ΚΥΠΕΛΛΟ ΕΛΛΑΔΟΣ ΒΟΛΕΙ ΓΥΝΑΙΚΩΝ .Η διαφορά δυναμικότητας ανάμεσα στις δύο ομάδες φάνηκε μόνο… στο μεγάλο όνομα του Παναθηναϊκού.ΟΙΑΣήτανε πολύ καλός ,πάλεψε σε όλα τα σετ και αποκλείστηκε από την 4η ( 23-25,22-25,18-25) .Ο αγώνας κράτησε σε αγωνία τους πολυπληθείς φιλάθλους που παρευρέθησαν στον Ιωνικό Ζαχαρίας Αλεξάνδρου και χειροκρότησαν θερμά τις πολύ όμορφες ενέργειες των αθλητριών και
των δύο ομάδων .Ήταν αναμφίβολα η καλύτερη φετινή εμφάνιση της Γυναικείας ομάδας μας.
ΒΟΛΕΙ ΓΥΝΑΙΚΩΝ Α2 ΕΘΝΙΚΗ ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΣ – ΓΕ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ ΚΡΗΤΗΣ 3-0 ΣΕΤ ( 25-22,25-17,25-14) Πολύ εύκολη επικράτηση των Γυναικών μας επί της αδύναμης Κρητικής ομάδας με 3-0 σετ .Όλα τα σετ κύλησαν ήρεμα και το αποτέλεσμα ήτανε φυσιολογικό.
ΒΟΛΕΙ ΓΥΝΑΙΚΩΝ ,ΓΣ ΜΕΣΣΑΡΑΣ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ ΚΡΗΤΗΣ –ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΣ 0-3 σετ .Μετά από εξαιρετική εμφάνιση στο Ηράκλειο Κρήτης οι Γυναίκες του Ιωνικού πέτυχαν μεγάλης βαθμολογικής σημασίας νίκη επί του ΓΣ Μεσσαρά με 0-3 σετ ( 20-25,23-25,23-25) Η άμυνα των κοριτσιών ήτανε πολύ καλή ιδιαίτερα πάνω στον φιλέ Η επιθεση με άξονα την Μιρελλα Λούση δούλεψε στα κρίσιμα σημεία του παιχνιδιού άριστα .
ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΣ –ΝΗΑΡ ΗΣΤ 3-2 ΣΕΤ ( ΚΟΡΑΣΙΔΕΣ )
ΒΟΛΕΙ ΑΝΔΡΩΝ Β ΕΘΝΙΚΗ ΚΥΖΙΚΟΣ ΝΕΑΣ ΠΕΡΑΜΟΥ-ΙΩΝΙΚΟΣ 3-0 ΣΕΤ.  ομάδα της βαθμολογίας της Α1 με 0-3 σετ
ΜΠΑΣΚΕΤ ΑΝΔΡΩΝ Β ΕΘΝΙΚΗ Α.Ο ΝΗΑΡ ΗΣΤ –ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΣ 73-ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΕΣ ΜΠΑΣΚΕΤ .Έγινε η κλήρωση του πρωταθλήματος ,οι Παγκορασίδες του Ιωνικού ΑΣ κληρώθηκαν στον  όμιλο μαζί με τις ομάδες , Α.Ο Πεύκης ,Α.Ο Περισσού,ΕΣΚΔ Ν.Ιωννίας,Τυφών Α.Σ,ΦΕΑ ΝΦ-ΝΧ. Ημερομηνία έναρξης των αγώνων 22-2-2014.
ΒΟΛΕΙ ΑΝΔΡΩΝ Α2 ΕΘΝΙΚΗ ,ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΣ –ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ 1-3
ΕΠΑΝΗΛΘΕ ΚΑΙ ΤΟ ΒΟΛΕΙ ΓΥΝΑΙΚΩΝ ΤΗΣ ΑΕΚ ΣΤΟ ΚΛΕΙΣΤΟ ΙΩΝΙΚΟΣ ΖΑΧΑΡΙΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥ για την συνέχεια των υποχρεώσεων της για το πρωτάθλημα της Α1 Εθνικής κατηγορίας. ( μετά την αδειοδότηση του Γυμναστηρίου )