Δευτέρα 25 Φεβρουαρίου 2013

Δελτίο τύπου Ιωνικού

Με τρείς μεγάλες νίκες και μία …γλυκιά ήττα έκλεισε το Σαββατοκύριακο ο Ιωνικός ΑΣ !

ΜΠΑΣΚΕΤ Β ΕΘΝΙΚΗ-17η αγωνιστική  ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΣ –ΣΑΑΚ ΑΝΑΤΟΛΙΑ 84-70 !Υπέροχος ο Ιωνικός στο τελευταίο 10 λεπτό πέτυχε 2πλή νίκη επί του Ανατόλια Θεσσαλονίκης με 84-70 υπερκαλύπτοντας και την διαφορά των 7 πόντων της ήττας του Α Γύρου στην  Θεσσαλονίκη .Εκπληκτική εμφάνιση από τους Μαυραγάνη 20 ( 6) Τσακιρίδη 19(2) και Χριστόδουλο 14π 11ρ. Η ομάδα του Ιωνικού ΑΣ καταχειροκροτήθηκε από τους φιλάθλους τις για το πάθος και την πολύ καλή της απόδοση σε ένα αποφασιστικό παιχνίδι που ουσιαστικά ήτανε …χωρίς αύριο !

ΒΟΛΕΙ ΓΥΝΑΙΚΩΝ Α2 ΕΘΝΙΚΗ 12η αγωνιστική ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΣ –ΑΣΠ ΘΕΤΙΣ.Η 2-3 σετ ( 20-25,23-25,25-16,25-11,11-15 )Η ομάδα των Γυναικών  του Ιωνικού ενώ βρέθηκε να χάνει με 0-2 σετ μετά από μέτρια εμφάνιση ,στην  συνέχεια πολύ εύκολα ισοφάρισε 2-2 σετ  παίζοντας ποιοτικό Βόλεϊ ,στο ται μπρέικ ανεξήγητα κατέρρευσε και δίκαια στο τέλος ηττήθηκε από έναν ψυχωμένο αντίπαλο .Το μόνο σημαντικό σε αυτόν τον αγώνα ήτανε ότι τουλάχιστον …πήραμε 1 πόντο με την κατάκτηση των 2 σετ .

ΧΑΝΤ ΜΠΟΛ Α2 ΕΘΝΙΚΗ 11η αγωνιστική ΕΣΝ ΒΡΙΛΗΣΣΙΩΝ – ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΣ 25-29! Πολύ μεγάλη νίκη των Ανδρών μας μέσα στην έδρα των Βριλησσίων επί της τοπικής ομάδας με 25-29 και εδραιώθηκε στην 2η θέση του βαθμολογικού πίνακα .Η ομάδα μας ‘ήταν πολύ καλή επιθετικά και δίκαια πήρε τους 2 πολύτιμους βαθμούς .Τα νέα μας παιδιά για μία ακόμη φορά έδωσαν τον καλύτερο εαυτό τους και εντυπωσίασαν για την πολύ σπουδαία νίκη .

ΒΟΛΕΙ ΑΝΔΡΩΝ Α2 ΕΘΝΙΚΗ 15η αγωνιστική ΑΠΣ ΦΘΙΑ ΦΘΙΩΤΙΔΑΣ –ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΣ 1-3 σετ ( 19-25,20-25,25-20,26-28) Στο υπέροχο στάδιο Χαλκιοπούλειο της Λαμίας ο Ιωνικός ΑΣ χειροκροτήθηκε από τους φίλους της τοπικής ομάδας και πέτυχε σημαντική αλλά δύσκολη νίκη επί της ΑΠΣ ΦΘΙΑΣ  με 3-1 σετ .Η διακύμανση των σετ δείχνει την πολύ μεγάλη μάχη που έγινε για να πάρει η ομάδα μας τον αγώνα .Οι παίκτες του Νικηφορίδη Κώστα ήτανε σοβαροί πολύ καλοί στο μπλοκ και δίκαια πέτυχαν μία νίκη που τους φέρνει στις πρώτες θέσεις του βαθμολογικού πίνακα .